» » » Harta Romaniei v9.0.2 (1.26.x) (Euro Truck Simulator 2)

Harta Romaniei v9.0.2 (1.26.x) (Euro Truck Simulator 2)

16

Harta Romaniei - Versiunea v9.0.2 pentru Euro Truck Simulator 2.

Modificari in versiunea 9.02
- remorci noi
- corectate erori in harta
Celelalte moduri sunt cele din versiunea 9.0 !!!!!

Modificari in versiunea 9.01
- noi vehicule in trafic (cu noile facilitati)
- trenuri si vagoane noi
- tractoare cu mai multe remorci
- noi vehicole in trafic
- refacute portile animate
- frecventa redusa pentru vehiculele speciale (cu girofar si (sau) sunete)
- vehiculele Romanesti sunt mai dese
- trenurile au locuri de oprire
- corectate erori in harta

Versiunea 9.0:
- Este necesara prezenta dlc France.
- trenuri si vagoane noi
- refacute toate intersectiile cu calea ferata
- sunt modificate portile statice din unele companii cu modele animate.
Nota: Asteptati desciderea completa, altfel riscati avarii !!!!
- vehiculele parcate sunt mai frecvente noaptea decat ziua.
- mod-urile de anotimp sunt compatibilizate cu versiunea 1.26

Versiunea 8.95:

- Este necesara prezenta dlc France.
- trenuri si vagoane noi
- refacute toate intersectiile cu calea ferata
- sunt modificate portile statice din unele companii cu modele animate.
- vehiculele parcate sunt mai frecvente noaptea decat ziua.

Versiunea 8.9

- harta adaptata pentru ETs 2 V 1.26
- sunt adaugate mai multe vehicule Romanesti.
- sunt refacute semafoarele (Nota: Inca nu am reusit sa adaug lumini pentru pietoni).
- unele intersectii din afara oraselor au acum semafoare (necesare pentru a evita blocajele de trafic).
- sunt corectate modele, prefabricate si unele probleme din harta.
- este adaugata asigurare auto (multumiri PIVA).

Nota: La rularea comenzii validate nu sunt erori, cum nu sunt erori in gamelog in timpul jocului.

Versiunea 8.8:

- toate vehiculele au corectata pozitia soferului si au pasageri...
- sunt refacute multe lumini
- este redus volumul sonor al vehiculelor speciale
- numarul vehiculelor in harta este 50, deci, daca aveti un PC mai slab, utilizati mod-ul "Minimal traffic" (10 vehicule) sau, daca aveti un super calculator si doriti ambuteiaje, utilizati mod-ul "Incresed traffic". Aceste mod-uri trebuie sa aibe prioritatea mai mare ca si harta.
- sunt corectate accesoriile lipsa si eroarea de la distribuitorul Scania.

Versiunea 8.7
- Numarul total al soferilor este marit la 494
- Numele soferilor sunt Romanesti.

- Sunt modele noi sau editate cele existente.

- Harta adaptata pentru versiunea 1.25.x

Versiunea 8.5:

- Modurile de anotimp trebuie sa aibe prioritate mai mare ca harta.
- Unele vehicule din trafic au atasate sunete specifice de motor.
- Numarul total al soferilor este marit la 454

- Este marita manevrabilitatea pe timp de iarna, si, de acum, nu mai aveti zapada in tunele !
- Intersectiile si prefabricatele , ca si conducere pe timp de iarna, sunt similare cu drumusile.
- Sunt refacute modele, unele sunt noi, corectii in harta, si sunt eliminate prabusirile in versiunile beta datorita rotilor la camioane si remorci.

versiunea 8.4:

- Este adaugata o facilitate noua in joc, shimbarea automata a modurilor de anotimp. Detalii in Season_changer.zip
- Este marita manevrabilitatea pe timp de iarna, si, de acum, nu mai aveti zapada in tunele !
- Sunt refacute modele, unele sunt noi, corectii in harta, si sunt eliminate prabusirile in versiunile beta datorita rotilor la camioane si remorci.
Celelalte noutati le veti gasi voi....

Important: Pentru cei care aveti PC-uri mai slabe este recomandat sa nu va activati alte moduri suplimentare in afara de harta deoarece o sa aveti un lag.

Daca veti activa traficul veti observa un consum mare de resurse si o sacadare. A se observa in video-ul meu portiunile unde este trafic intens am lag iar unde nu este trafic nu am probleme.

- Harta Romaniei necesita activarea si a trailer mod-ului.
- La Harta Romaniei, daca nu aveti harta activata, este necesara crearea unui profil nou, si la mod joc, selectati romania.mdb
- Modurile de anotimp trebuie sa aibe prioritate mai mare ca harta.
- Numarul total al soferilor este marit la 494

Este adaugata o facilitate noua in joc, schimbarea automata a modurilor de anotimp. Detalii in Season_changer.zip
Daca doriti un mod specific de anotimp, extrageti-l din Season Changer.zip in folder-ul mod si activati-l.

Este marita manevrabilitatea pe timp de iarna, si, de acum, nu mai aveti zapada in tunele !
Intersectiile si prefabricatele , ca si conducere pe timp de iarna, sunt similare cu drumusile.

Sunt refacute modele, unele sunt noi, corectii in harta, si sunt eliminate prabusirile in versiunile beta datorita rotilor la camioane si remorci.

Important !!! Datorita compatibilitatii cu dlc, la inceperea unui profil nou este OBLIGATORIU sa selectati la mod joc <<romania.mdb>>, altfel nu veti avea harta.
Verificati daca la mod joc va apare selectata <<romania.mdb>> Daca nu, va trebui sa incepeti un profil nou.

Deoarece sunt prezente multe modele noi, se recomanda PC-uri cu memorie cat mai multa. Pentru cei care nu au, reduceti rezolutia si/sau detaliile grafice pentru a evita problemele de memorie.

Pentru a folosi mod-ul de trafic suplimentar, in functie de rezolutie si de detaliile grafice, este necesar sa aveti cel putin 8 Gb Ram instalati in sistem. 

Important !!! Datorita modificarilor la "banca", pentru a nu avea probleme la "rambursari", este OBLIGATORIU sa incepeti un profil nou.

Testat pe versiunea 1.26.x a jocului.

Download

Tag-uri: Romaniei, Simulator

Comentarii

Stiu ca sunt erori de pozitionare la unele "semne" de circulatie datorita unor buguri in editor. Vreau sa verific cat se poate din harta inainte de a mai publica un alt up-date. De asemenea, este rezolvata, dar nu e inca publica, eroarea de "culoare" la Logan MCV. Pana la urmatorul up-date , La Multi Ani !!!!
  • admin | Administrators | 2 January 2017 12:39

Quote: alin2008todor
Stiu ca sunt erori de pozitionare la unele "semne" de circulatie datorita unor buguri in editor. Vreau sa verific cat se poate din harta inainte de a mai publica un alt up-date. De asemenea, este rezolvata, dar nu e inca publica, eroarea de "culoare" la Logan MCV. Pana la urmatorul up-date , La Multi Ani !!!!

Ar fii ok un update mai consistent si nu unu lansat odata la 2-3 zile, parerea mea.

Quote: admin
Quote: alin2008todor

Ar fii ok un update mai consistent si nu unu lansat odata la 2-3 zile, parerea mea.

As vrea si eu sa reusesc, dar,
1. Am tot adresat rugaminti pentru testeri, nu vrea nimeni, asa ca trebuie sa testez eu.
2. SCS nu publica toate modificarile, asa c a apar foarte multe lucruri neasteptate, care nu sunt "evidente" de la prima vedere.
3. Mai este si treaba cu modelarea (fac modele si le testez) si asta ia o groaza de timp.
4. Nu pot sa ma ocup chiar toata ziua numai de asta.

De aceea am hotarat sa fac publice aceste up-date-uri, oricum si SCS le face, si ei le fac complet, nu doar doua mod-uri.
  • eudorel | Members | 2 January 2017 21:08

No Download
  • admin | Administrators | 2 January 2017 21:36

Quote: eudorel
No Download

Exista link de download ce duce catre torrent.
http://www.seedpeer.eu/details/12094081/Harta-Romaniei-V-9-02-for-ETS2-V-1-26.ht
ml

Versiunea 9.05

Download

de ce cand pun harta imi merge numai pana cand trebuie sa aleg orasul? dupa ce il aleg si dau mai departe imi da eroare de ce ? stie cineva?

Quote: mariusmuha
de ce cand pun harta imi merge numai pana cand trebuie sa aleg orasul? dupa ce il aleg si dau mai departe imi da eroare de ce ? stie cineva?

Daca vrei un raspuns, posteaza fisierul gamelog.txt
Altfel nu pot ghici care e problema....

la ce te referi mai exact?
mie imi da eroarea asta: Euro Truck Simulator 2 - steam has stopped working, si nu am ce sai fac decat numai sai dau close the program.
daca te referi la asta arata cam asa:
http://www.girlshare.ro/3489665419.9

la ce te referi mai exact?
mie imi da eroarea asta: Euro Truck Simulator 2 - steam has stopped working, si nu am ce sai fac decat numai sai dau close the program.
daca te referi la asta arata cam asa:
http://www.girlshare.ro/3489665419.9

In folder-ul Euro Truck Simulator din Documents vei gasi acest fisier. Utilizieaza pastebin pentru a posta continutul fisierului si posteaza link-ul.

http://pastebin.com/Swv7gQL0
asta e singurul game.log care imi apare in documente

Erau 2 indicatii:
- Celelalte moduri sunt cele din versiunea 9.0 !!!!!
- Harta Romaniei necesita activarea si a trailer mod-ului.

De aceea am inclus in arhiva si torentul catre versiunea 9.0. De acolo, trebuie sa folosesti trailer-mod-ul. (Il activezi din mod-manager. Harta sa aibe prioritate mai mare). Versiunea 9.02 ca si 9.05 sunt update-uri, din motive de dimensiune am inclus numai mod-urile modificate. Celelalte moduri sunt cele din versiunea 9.0

Aaa, de asta numi mergea.
Orcum mersi, mersi mult.
Acuma nu mai am probleme

As mai avea o intrebare, pot scapa cumva de sunetele masinilor de politie, salvari etc.?

As mai avea o intrebare, pot scapa cumva de sunetele masinilor de politie, salvari etc.?

Nu, fara ele nu ar mai avea sens modelele cu girofaruri. Oricum, frecventa de aparitie a lor este foarte redusa, comparativ cu ce a fost initial .

Nu ca m-ar fi deranjat dar de unele ori erau chiar cate 3 sau 4, faceau mult zgomot dar acum am vazut sunt mai rare, in rest pot sa zic ca harta e super super tare.

Adauga un comentariu

Bold Italic Underline Strike | Align left Center Align right | Insert smilies Insert link URLInsert protected URL Select color | Add Hidden Text Insert Quote Convert selected text from selection to Cyrillic (Russian) alphabet Insert spoiler
Cod securitate:

Back to Top