» » » Harta Romaniei by elyxir v2.0 (v1.4.1 - 1.4.8) (Euro Truck Simulator 2)

Harta Romaniei by elyxir v2.0 (v1.4.1 - 1.4.8) (Euro Truck Simulator 2)

12

Romania Asteptarea a luat sfarsit! Harta Romaniei pentru Euro Truck Simulator 2 a fost in sfarsit lansata dupa o munca de aproximativ 5 luni a autorului ,,elyxir". Romania

Ce contine aceasta harta:

- in primul rand este o varianta BETA, ceea ce inseamna ca nu reprezinta inca produsul finit si va avea parte de noi update-uri;

- este o harta 100% romaneasca pentru pasionatii din Romania;

- contine multe elemente noi (pentru mai multe detalii accesati si forumul);

- au fost adaugate multe drumuri cu 2 benzi, gropi, firme noi, peisaje montane, etc;

- contine numeroase orase si judete importante din Romania (pe parcurs vor fi mai multe);

- au fost adaugate multe elemente romanesti precum: steaguri romanesti, masina politie romaneasca, control radar, firme virtuale romanesti, etc;

- nu necesita creearea unui profil nou pentru a se juca pe harta;

- testata pe versiunea 1.3.1 a jocului atat cu profil nou cat si cu unu deja existent, functioneaza fara probleme.

Versiunea 1.0

Acest Update contine :
-rezolvarea bugurilor anuntate de voi
-indicatoare la o distanta mai mare fata de locul initial
-intersectii deblocate
-masini care nu mai dispar
-radare puse pe o limitare mai mica de viteza
"urmatorul update va fi foarte consistent"

Versiunea 2.0

-un oras nou "Tulcea"-
-firme noi-
-design schimbat a firmelor existente-
-radare active-
-drumuri cu gropi-
-un port-
-drumuri in lucru-
-autogari in fiecare oras-
-modele noi-

P.S.: Harta a fost convertita si pentru versiunile 1.4.x multumita lui alin2008todor
ACEASTA VERSIUNE ESTE DEBLOCATA PENTRU A PUTEA FI CONTINUATA DE ORICINE DORESTE ACEST LUCRU

-cladiri noi-Asa cum am spus si mai sus eu ma opresc aici ! Daca cineva crede si poate si are cunostinta ca ar putea continua ce am facut eu . Daca crede ca se poate dedica ptr aceasta harta si sa fac mult mai mult decat am facut eu si daca doreste sa faca aceasta harta mult mai detaliata si mult mai pe placul jucatorilor eu ofer aceasta harta open pentru a o oferi celui care imi cere asta ! Accept acest lucru doar daca progresul hartii se face pe Truckers.tk si daca intradevar se pricepe cu adevarat la a realiza o harta , firma , oras si asa mai departe....
Eu va mai multumesc inca odata pentru tot si va astept parerile ! Have Fun !

Comentarii

• paul112 | Members | 27 July 2013 00:14

ma scoate cand merg dintr-un oras in altu ca de ex salonta oradea la intrarea in orade se blocheaza si iese din joc asa face cu toate orasele ce sa fac am 1.4.8
  • Diessel | Members | 27 July 2013 11:53

Baga o harta adevarata , nu te mai chinui pe tentativa asta de harta ca nu are rost

Am realizat un mic up-date la harta, care permite inceperea unui profil nou in Tulcea. Sunt , de asemenea, valabile incarcaturi la si dela Tulcea.

Important !!!
Este numai pentru versiunea convertita pentru 1.4.X !!!!!
Este necesara inceperea unui profil NOU !!!!!

Download
  • euu | Members | 2 August 2013 00:54

Frate...fa-i ceva, am testat-o fara alt mod, cum merg la un semafor ma scoate... stau 10 min. ma scoate.

Quote: euu
Frate...fa-i ceva, am testat-o fara alt mod, cum merg la un semafor ma scoate... stau 10 min. ma scoate.

Vezi ca harta, ca si up-date-ul facut de mine sunt deblocate. Daca crezi ca poti sa faci modificarile ca sa-ti mearga, ,succes. Culmea e, ma mie imi merge nu numai pe calculatorul de "top" ci si pe cel te test (P4 cu 3 Gb Ram). Incearca eventual cu o rezolutie mai mica si cu detalii grafice mai reduse (sunt foarte multe modele noi, care omoara memoria).
  • Fabian | Members | 12 August 2013 09:50

Cand vreau so descarc ramane blocat la 4% pe linkul 3 si pe 1 nu merge imi da un program de instalat rezolvati problema va rog!
  • admin | Administrators | 12 August 2013 10:17

Quote: Fabian
Cand vreau so descarc ramane blocat la 4% pe linkul 3 si pe 1 nu merge imi da un program de instalat rezolvati problema va rog!

Nu zau!? noua ne merg fara probleme ambele linkuri cu viteza maxima de download.
La linkul 1 debifeaza porcaria aia cu Download manager ca sa nu instalezi nimic.
Functioneaza si linkul 2 acuma. Bafta!

Aveti aici varianta finala (nu mai lucrez la harta, nu imi permite timpul)
In plus fata de harta originala aveti urmatoarele orase noi, perfect functionale (se poate incepe profil nou din ele, sunt incarcaturi) : Tulcea, Weeda Company si Viseu de Sus. La Tulcea ci Constanta, porturile sunt functionale (pentru marfuri). Aveti , de asemenea incluse si trailere agabaritice, long sau heavy.

Descarcare harta

Folositi (activati in profil si urmatorul up-date Acesta elimina o bariera invizibila pe sosea !!!!

Important. Datorita structurii patch-ului 1.4.X, NU este necesara inceperea unui profil nou.
  • Alexusu | Members | 20 August 2013 21:27

Dupa 3 curse facute cu remorci nu mai merge normal. Acum la fiecare remorca pe care o iau..merg circa 10-12 km si dispare remorca din spate. Ce pot face?

Poate sa ma ajute cineva si pe mine.....am pus harta acolo in mod....cum scrie aici....dar nu o vad dupa ce incep jocul....pls need help!!

Quote: m3stwanted
Poate sa ma ajute cineva si pe mine.....am pus harta acolo in mod....cum scrie aici....dar nu o vad dupa ce incep jocul....pls need help!!

trebuie sa selectezi harta la "Editare profil".
Bifezi harta, "aplica" ,dupa care selectezi profilul in mod normal.
  • toma0 | Members | 3 September 2013 23:24

e plina de buguri si probleme
Information
Would you like to leave your comment? Please Login to your account to leave comments. Don't have an account? You can create a free account now.
Back to Top